Dnia 10 kwietnia uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję uczestniczyć w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olkuszu. To wyjątkowe wydarzenie dostarczyło im szeregu możliwości związanych zarówno z ich przyszłym wyborem zawodowym, jak i ścieżką edukacyjną po ukończeniu szkoły podstawowej. Na targach obecna była bogata oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych z powiatu olkuskiego, a także kilka placówek spoza tego obszaru.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi kierunkami kształcenia, co pozwoliło im lepiej zrozumieć ich własne zainteresowania i możliwości rozwoju.
Jednym z najbardziej wartościowych elementów targów było spotkanie z uczniami szkół średnich, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach edukacyjnych oraz o wybranych przez siebie kierunkach kształcenia. Dzięki temu uczestnicy mogli uzyskać bezpośrednią perspektywę na temat życia szkolnego po szkole podstawowej oraz otrzymać cenne wskazówki dotyczące wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.
Dodatkowo, na targach dostępni byli doświadczeni doradcy zawodowi, którzy służyli pomocą i wsparciem w kwestiach związanych z planowaniem kariery zawodowej.
Całości towarzyszył pokaz talentów, który dostarczył uczestnikom wielu inspiracji oraz pokazał różnorodność pasji obecnych wśród młodych ludzi.
Powiatowe Targi Edukacyjne w Olkuszu były wartościowym wydarzeniem, które dostarczyło uczniom nie tylko informacji na temat ich przyszłych ścieżek edukacyjnych i zawodowych, ale także inspiracji oraz motywacji do dalszego rozwoju.
Dzięki tej inicjatywie młodzi ludzie będą mogli lepiej przygotować się do podejmowania ważnych decyzji dotyczących swojej przyszłości.
Po lekcji teorii przyszedł czas na praktykę
Tak dziś klasa II poznawała budowę kwiatów
10 kwietnia klasy 1-3 uczestniczyły w koncercie „Muzyczna Podróż z Bajkami Disneya” w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu zorganizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Olkuszu
Na zajęciach dodatkowych z matematyki klasa 5 korzystając z ładnej pogody liczyła pola i obwody obiektów na zewnątrz szkoły.
Za tydzień kontyacja nauki przez zabawę
4 kwietnia uczniowie z klasy 7 i 8 naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach zorganizowanych przez Urząd Pracy oraz Komendę Powiatową Policji w Olkuszu.
Podczas wizyty w Urzędzie Pracy uczestnicy zostali zapoznani z różnorodnymi aspektami dotyczącymi predyspozycji zawodowych. Pod kierunkiem ekspertów uczniowie mieli możliwość lepszego zrozumienia swoich umiejętności, zainteresowań oraz możliwości zawodowych. Warsztaty te stanowiły znakomitą okazję do refleksji nad własnymi talentami oraz przyszłymi ścieżkami zawodowymi.
Następnie nasza grupa udała się do Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Pod opieką doświadczonych funkcjonariuszy uczniowie mieli szansę przyjrzeć się pracy policji oraz zrozumieć jej znaczenie dla społeczności lokalnej.
Spotkanie to dostarczyło cennych doświadczeń i wzbogaciło wiedzę uczestników na temat codziennej działalności policji oraz jej roli w utrzymaniu bezpieczeństwa i porządku.
Warsztaty te były nie tylko okazją do zdobycia nowej wiedzy, ale także inspiracją dla naszych uczniów w kontekście ich przyszłych wyborów zawodowych i aktywnego uczestnictwa w społeczności lokalnej.
Podziękowania dla
Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu
oraz Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu
za możliwość uczestnictwa w warsztatach
Klasa 2 i 3 steruje i rysuje naszymi robocikami
Tradycyjnie w naszej szkole w klasach IV-VIII odbyły się w Wielką Środę klasowe śniadania wielkanocne.
A na nich znalazły się głównie polskie przysmaki. Każdy mógł wykazać się pomysłowością, pochwalić domowymi wypiekami czy własnoręcznie zrobioną sałatką.
Było bardzo smacznie, a brzuchy radośnie pełne, buzie uśmiechnięte i szkolniaki jeszcze mocniej zintegrowani
Przy wspólnym stole właśnie o to chodzi.
My również byliśmy 22 marca jego częścią.
Wierzymy, że drobne gesty mają znaczenie, dlatego włączamy się do akcji społecznej pokazując swoje zrozumienie i akceptację.
Tego dnia założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary.
We wtorek 12 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. Uczniowie klasy 7 ukryli na szkolnych korytarzach zadania dla klas 3-6, które Ci mieli odszukać i jak najszybciej rozwiązać podczas trzech kolejnych przerw. Dodatkowo uczniowie klasy 8 jako nauczyciele sprawdzali klasy 3-7 rzucając im ciekawe wyzwania.
12 i 13 marca klasy 3-7 tworzyły w szkole na zajęciach plastycznych prace pod tytułem
„Jak wygląda prawdziwy matematyk”
20 najciekawszych prac ozdobiło salę gimnastyczną na nasz finałowy apel, a z nich drogą głosowania wybraliśmy trzy najlepsze.
Było to ciężkie zadanie ponieważ uczniowie wykazali się ogromnym kunsztem artystycznym, ale też wielkim poczuciem humoru.
Na dzisiejszym apelu z okazji Dnia Liczby Pi nagrodziliśmy wszystkich zwycięzców.
Również zwycięzców matematyczno - kulinarnego konkursu, który został ogłoszony 2 tygodnie wcześniej. Polegał on na tym, aby stworzyć trzy przepisy używając odpowiednich działań na liczbach całkowitych i ułamkach. Zadania zostały wykonane bardzo smacznie i bezbłędnie
Nagrodami we wszystkich wymienionych konkursach były oceny z matematyki, dyplomy, upominki oraz wielkie gratulacje od Pani Dyrektor, nauczycieli i pozostałych uczniów szkoły.
Nagrodzeni
KONKURS KULINARNY:
- Jagoda Traczyk z klasy 4
- Marcel Sikora z klasy 5
- Antonina Piekoszewska z klasy 8
ZADANIA ZE SZKOLNYCH KORYTARZY
- Hania Muchajer, Antoni Piątek, Maciej Kaliś, Krzysztof Zawierucha, Jan Buczek i Amelia Berkowicz z klasy 3
- Szymon Olszyński z klasy 4
- Natalia Tomsia i Emilia Stasik z klasy 5
- Milena Gajowczyk i Aleksander Makieła z klasy 6
ZADANIA Z KLAS
- Klaudia Mirczak, Leon Pielka, Jan Buczek, Antoni Piątek, Krzysztof Zawierucha i Hanna Muchajer
z klasy 3
- Magda Szymczyk, Jan Gregorczyk, Nikola Rosół, Szymon Olszyński, Antonina Bróg, Fabian Dudek z klasy 4
- Natalia Tomsia i Emilia Rolka z klasy 5
- Kacper Jaromierski z klasy 6
- Zuzanna Grzelak, Michał Mirowski, Mateusz Zych, Igor Baradziej, Adam Kasprzyk i Filip Kocjan z klasy 7
KONKURS PLASTYCZNY
- Kinga Buczek z klasy 7
- Nadia Januszek z klasy 7
- Martyna Lau z klasy 6
(P.S. Podziękowania za pomoc w organizacji dla klasy 7 i 8, a w szczególności dla Kamilki, Malwiny, Zuzi, Tosi, Uli i Zosi )
Gratulujemy, dziękujemy wszystkim uczniom za konkursowe zaangażowanie i ogromną aktywność podczas rozwiązywania zadań na apelu
8 MARCA - Dzień Kobiet
Chłopcy spisali się wczoraj na medal
Składając życzenia swoim koleżankom
Dziewczyny cieszyły się z pięknych prezentów i razem z chłopcami dzieliły się pizzą i słodkościami
7 marca nastąpiło wyczekiwane rozdanie nagród za udział w akcji Góra Grosza
Do corocznego zbierania grosików włączyły się wszystkie klasy naszej szkoły.
Zebrana w tym roku kwota była oszałamiająco wysoka, a średnia ilość sztuk na jednego ucznia w klasie zwycięzców niezwykle duża
Przewodniczący klas odebrali nagrody - dni niepytania oraz pizze
Miejsce III - klasa VI
Miejsce II - klasa V
Miejsce I - klasa VIII
Gratulujemy!
Ponadto Leon z klasy III, Antoni z klasy II oraz Karolina z klasy II otrzymali dziś nagrody za wysokie miejsca zajęte w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego „LEON”.
A pozostali uczestnicy konkursu dostali nagrody pocieszenia
Wszystkim serdecznie gratulujemy,
dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów
28 lutego - to szczególny dzień w naszej Szkole.
W rocznicę śmierci pułkownika Władysława Gnysia obchodzimy Dzień Patrona Szkoły.
To, aby pamięć o bohaterze – lotniku nigdy nie przeminęła, jest naszym wyjątkowym zadaniem.
Wszyscy uczniowie mieli okazję poznać bliżej życiorys patrona i dowiedzieć się o jego osiągnięciach i zasługach dla kraju.
Mogliśmy tego dokonać, oglądając film dokumentalny pod tytułem „Pierwszego nie można zapomnieć! Rzecz o pilocie myśliwskim Władysławie Gnysiu”, który został wyprodukowany przez Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
Jeszcze raz zachęcamy wszystkich do zapoznania się z postacią Władysława Gnysia, na podstawie tego pięknego filmu, który każdy z nas może już oglądnąć w swoim domu!
Zasady przyjęć do klas I w Szkole Podstawowej im. kpt. pilota
W. Gnysia w Żuradzie
na rok szkolny 2024/2025
Na podstawie rozdziału 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2021r. poz. 1082 oraz z 2022r. poz. 655, 1079, 1116, 1383, 1700, 1730 i 2089)
Informacje ogólne
I Do klas I przyjmowane są:
3. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest w terminach określonych w harmonogramie
czynności rekrutacyjnych wprowadzonych Zarządzeniem organu prowadzącego.
Zasady przyjęć
Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca w szkole prowadzi się w oparciu o wypełniony i podpisane zgłoszenie/wniosek rodziców dziecka. Rodzice pobierają zgłoszenie/wniosek w placówce.
Kandydaci mieszkający w obwodzie szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy I wyłącznie w tej szkole - przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia. Do zgłoszenia rodzice do-łączają oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców kandydata i kandydata. Rodzice pobierają zgłoszenie w placówce.
Rodzice dziecka składając na wniosku swój podpis potwierdzają zgodność informacji w nim zawartych ze stanem faktycznym. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
Złożenie zgłoszenia/wniosku
Postępowanie rekrutacyjne
Rekrutacja kandydatów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanym ze względu na niepełnosprawność
Wyniki postępowania rekrutacyjnego
Procedura odwoławcza
Rodzice kandydatów, którzy nie zostali przyjęci mogą:
Postanowienia końcowe